Düğün Belgeseli Nedir?

Bir düğünü en güzel anlatan şey kuşkusuz video görüntülerinin dizilimiyle yansıtılan filmleştirilmesidir.

Düğün Belgeseli Nedir
Düğün Belgeseli Nasıl Olmalıdır?

Düğün filmi olarak bilinen düğün belgeseli düğün hikayesinin filme alınmasıdır. 2-3 dakika süren  bu belgesel, düğün filmi kadar uzun değildir. Maliyet açısından da belgesel çok daha uygundur. Genelde dronelerin kullanıldığı bu belgesellerde, gelin ve damadın rahat olması gerekir. İnsanlar bunu izlerken sıkılmaz ve kalıcılık açısından da son derece özeldir. Çünkü düğün belgeselleri kısa ve öz olarak bu süreci anlatır.

Düğün Belgeselinin Özellikleri

Düğün hikayesi, düğün belgeseli, düğün filmi gibi çok sayıda farklı çekim profesyonel çekim ekipmanları ve ekibiyle gerçekleşir. Senaryo ve yönetim konusunda kusursuz olunması gerekirken aynı zamanda belgesel mantığını da bilen kişilerin olması gerekir. Bu kapsamda hizmet almak isteyen ve çözüm odaklı çalışan firmamız fotoğraflar kadar video çekimlerinde de uzmandan destek alır. Belgesellerin özellikleri şu şekildedir ve herkes için belgesel üretimi söz konusu değildir.

  • 2-3 dakikalık videolardır
  • En güzel görüntüler oluşturulur
  • İnsanlar izlerken hayranlık duyar
  • Yönetmen eşliğinde çekilen düğün belgeseli profesyonel bir çekimdir
  • Teknik araçlar ve ışık sistemlerinin daha iyi kullanılması söz konusudur
  • Çiftin ayırabileceği bütçeye göre istenilen sürede hazırlanır.
  • Filmin kalitesinin yüksek olması mümkün olur.
  • Herkes belgesel çekemez, bu profesyonel bir ekip işidir. Düğün hikayesi gibi filmlerde de profesyonel bir ekip çalışması söz konusudur.

Düğün Belgeseli Fiyatları

Düğün hazırlıkları  için hazırlanan bütçenin büyük bir kısmı da fotoğraf ve kamera çekimi işlerinde harcanır. Özellikle salonlarda kıyılan nikahlar ve yapılan düğünler, kendi bünyelerinde çalışan kişilerin çektiği filmlerle artık şansınıza kalmıştır. Daha profesyonel bir hizmet almak istediğinizde profesyonel düğün fotoğrafçısı ile çalışmanız gerekir.

Profesyonel bir çekim olduğu için senaristi ve yönetmeni de bulunan düğün belgeseli üretimi sürecinde aynı zamanda  ışık ve çekim ekibi de görev alır. Tüm bu işler profesyonel bilgi ve deneyime sahip olan kişilerin yapacağı işlerdir. Bu yüzden kaliteli sonuçların alınması için düğün belgeselinin uzmanlara yaptırılması gerekir. Fiyatlar isteğinize göre değişeceği için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.